iphone 7 pil değişimi ankara

iPhone 7 Pil Değişimi

ESC Teknik Servis; iPhone 7 pil değişimi Ankara servisimizde 6 ay garantili olarak yapılmaktadır. iPhone 7 pil değişim süresi 30 dakikadır. Montajı yapılan pil %100 kapasite vermektedir. Pilin değişimi ile birlikte tüm bakımları ve testleri yapılarak sorunsuz bir şekilde kullanıcısına teslim edilir.

Pil değişimi önem arz eden bir servis hizmetidir. Yapılacak bilinçsiz ve hatalı bir işlem cihazınızda bir takım sorunlar ortaya çıkararak tamamen çalışmaz hale gelmesine sebep olabilir. Servisimiz pil değişimi sırasında oluşacak risklere karşı bütün önlemleri alarak profesyonel bir şekilde işlemi tamamlar.

Değişimi yapılacak pillerin tamamı yeni tarihli olarak stoklarımızda bekletilir. Bunun sebebi rafta beklemiş eski tarihli piller hiçbir zaman tam performans veremez ve kapasite olarak ciddi zayıflamış durumdadır. Kullanım esnasında tam performans alamamanız pil değişim işleminin başarısız olduğunu gösterir.

iPhone 7 pil değişimi tamamlandıktan sonra en az 3 tam doldurma ve tam boşaltma yapılması ile birlikte piliniz tam performans vermeye başlayacaktır. Devamında pil kullanımı için vereceğimiz tavsiyeler sonucu en az 2 yıl sorunsuz kullanırsınız.

iPhone 7 modellerinde kullanılan pil teknolojisi Lityum iyon’dur. Lityum pilin en önemli özelliği küçük boyutlarda olmasına karşı daha uzun ömür sunar ve uzun ömrüne kıyasla çok hızlı şarj olur. Tamamen kullanıcı odaklı teknolojisi ile Apple modellerinde vazgeçilmez olur. Lityum iyon pil uzun süre kullanımıyla performansını kaybeder bu durumda ortaya şarj seviyesinin çabuk düşmesi, ani kapanma ve performans yetersizliği gibi durumlar belirir. Benzer şikayetlerinizin olması durumunda servisimizden destek talep edebilirsiniz. Bize buradan ulaşın.

iPhone 7 Pil Değişimi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle Şarjı olan Lityum pillerin çıkarabileceği riskleri göz önünde bulundurmamız gerekir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi boyutuna oranla çok güçlü ve şarj seviyesinin yüksek olması işlem sırasında oluşacak sorunlarda pilin kimyasal sızdırması, alev alması ve patlama riski vardır. Şarj seviyesi düşürülmüş ya da boşaltılmış pile işlem yapmak oluşabilecek riski minimum seviyede tutmak için önem arz eder.

1- İlk olarak kasanın alt kısmında şarj girişinin iki tarafında bulunan 2 adet vida sökülür.

2- Ekran dikkatli bir şekilde belirli bir ısıda kasayla ekran arasındaki yapıştırıcı yumuşayana kadar ısıtılır. Böylelikle ekranın ayrılması kolaylaşır ve kırılma riski ortadan kalkar. Kasadan tamamen sökülene kadar dikkatli bir şekilde açılma işlemi yapılır.

Not: Bilgisiz ve dikkatsizce uygulanacak ısı işlemi ekrana ve pile zarar verebilir!

ankara iphone 7 pil değişimi

3- Ekranın ayrılması ile koruma metali üzerinde bulunan vidalar sökülerek pilin bağlantısı plastik bir gereçle anakart üzerinden ayrılır.

iphone 7 pil ankara

Bundan sonra yapılacak işlemlerde pilin bağlantısının anakart üzerinden kesildiğinden emin olduktan sonra devam etmek doğru olacaktır.

4- Ekranın bağlantısı anakart üzerinden filmin yırtılmaması için dikkatli davranılarak ayrılır.

iphone 7 pil nasıl değişir

5- Ön kamera ve sensör filminin üzerindeki metal koruma vidalarından sökülerek bağlantısı anakart üzerinden plastik bir gereç yardımıyla dikkatli bir şekilde zarar vermeden sökülür.

iphone 7 orjinal pil değişimi

6- Pilin kasadan sökülmesi; pilin sökümü için dikkatli davranmak gerekir. Bataryanın altında bulunan çift taraflı şerit bantlar özenli bir şekilde çekilerek pilin altından kurtulması gerekir. Bu bantların kopması durumunda pil kasanın arka tarafından ısıtılarak bataryanın ayrılması sağlanır.

pil değişimi iphone 7

Önemli! aşırı ısı, uygulanacak basınç, ve pilin bükülmesi durumunda pil alev alabilir ya da tutuşabilir. Bu kısımda yapılacak işlem çok dikkatli ve bilinçli olarak yapılmak zorundadır yoksa değişimi yapan kişiye ve cihaza ciddi zararlar verebilir.

iPhone 7 Pil Değişimi Hakkında

Müşterilerimiz iPhone 7 pil değişimi Ankara servisimize başvurduğu zaman en fazla şikayet şarjım çabuk bitiyor, aniden kapanıyor, şarjım hızlı bitiyor, gün içerisinde birkaç kez şarj etmek zorunda kalıyorum’dur. Sizinde benzer şikayetleriniz mevcut ise bizimle iletişime geçerek destek alabilir ve iPhone 7 pil değişim fiyatı’nı öğrenebilirsiniz.

Tunalı Hilmi Cad. 88/16 Çankaya/ANKARA

0312 428 86 96


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir