note 5 batarya ankara

NOTE 5 BATARYA DEĞİŞİMİ

Samsung Teknik Servisi olarak; Note 5 Batarya Değişimi Ankara Çankaya’daki adresimizde orijinal ve 6 ay garantili olarak yapılmaktadır. Değişim işlemi herhangi bir risk oluşturmaz ve veri kaybı yaşamazsınız. Değişim işlemi yapıldıktan sonra cihazınızı kaldığınız yerden kullanmaya devam edersiniz.

Note 5 pil değişim süresi 2 saattir cihazın tüm bakımları ve testleri yapıldıktan sonra teslim edilmektedir.

Değişim yapılacak Samsung Note 5 orjinal batarya fiyatı ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Note 5 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır

Not: Öncelikle bataryanın şarj seviyesinin düşürülmesi gerekir. Şarjı olan bir Lityum pilin sökülme esnasında yanlış bir işlem sonucu alev alma riski vardır. Yapılacak işlem dikkat gerektirmektedir. Eğer şişmiş bir pilin değişimi yapılacaksa daha fazla özen gerektirir ve profesyonel olmayan söküm ve değişim işlemi ciddi hasarlar meydana getirir.

1- Sim yuvası ve kalem telefondan sökülür.

2- Arka kapağı düzgün bir şekilde ayırabilmek için belirli bir ısı seviyesinde bir süre bekletilir. Daha sonra gerekli malzemeler kullanılarak arka kapak ayırma işlemi yapılır.

(Aşırı ısının cihaza zarar vermemesi için dikkatli işlem yapılması gerekir çünkü ekran ve pil ısı hasarına karşı zayıftır.)

3- Kasada bulunun 20 adet vida sökülür.

4- Vidalar, kalem ve sim yuvasının söküldüğünden emin olduktan sonra kasa dikkatli bir şekilde ekrandan ayrılır.

5- Bataryanın bağlantısı plastik bir gereç yardımıyla anakart soketinden ayrılır.

6- Batarya yatağına güçlü bir yapıştırıcı ile sabitlenmiştir. Gerekli sıvılar ve hafif ısı yardımı ile yapıştırıcı yumuşatılır ve söküm işlemi yapılır.

Not: Batarya ayırma işleminde pili deforme etmemek için gerekli özen gösterilmelidir ve kesinlikle metal kullanılmamalıdır. Lityum piller kimyasallar sızdırabilir, alev alabilir ve hasar alırsa patlama riski oluşturur.

7- Yeni pilin montajı ile işlem tamamlanmış olur.

Note 5 Batarya Değişimi Ankara da bulunan servisimizden destek almak için bizimle iletişime geçiniz.

Adres: Tunalı Hilmi Cad. 88/16 Çankaya/ANKARA

Tel: 0312 428 86 96


2 thoughts on “NOTE 5 BATARYA DEĞİŞİMİ

  1. Note 5 bataryam şişmiş durumda gösterdiğim bir tamirci acil değişim gerektiğini belirtti bu durum sorun oluşturur mu? sizden destek alabilirmiyim?

    1. Merhabalar;

      WhatsApp üzerinden bize telefonunuzun resimlerini atmanız durumunda size bilgi verebiliriz. Bazı durumlar da bataryanın hızlı bir şekilde değişimi gerekebilir durumu görmemiz daha doğru olur. Note 5 batarya ile ilgili tüm sorunlarınıza servisimizden destek alabilirsiniz.

      İyi günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir