Samsung s8 batarya değişimi

Samsung S8 Batarya Değişimi

Samsung S8 batarya değişimi Ankara Samsung Servis merkezimizde orijinal ve 6 ay garantili olarak yapılmaktadır. Bataryaların yapıları gereği ömrü kısalmaktadır bu durumda; pil kullanım süresinde ciddi düşüşler, yetersiz kapasiteden dolayı şarjın çabuk bitmesi, bataryada ısınma vs. durumlar ortaya çıkar. Sizinde benzer şikayetleriniz mevcut ise bizimle iletişime geçerek destek talep edebilirsiniz.

S8 batarya değişimi kullanıcı tarafından yapılamamaktadır. Nedeni ise; telefonun arka kapak kısmından açılarak batarya değişiminin yapılıyor olmasıdır. Değişim işleminin yapılabilmesi için bir takım ekipmanlar gerekmektedir. Ekipmanların olması da yeterli olmamakla birlikte teknik bilgi ve tecrübeye sahip olmayan kişiler tarafından yapılması durumunda da belirli riskler oluşmaktadır. Bunlar; ekranın zarar görmesi, kapağın kırılması, parmak izi filminin kopması, anakart üzerinde oluşabilecek hasarlar şeklinde sıralanabilir. Cihazınızın zarar görmemesi için profesyonel destek almanız ciddi öneme sahiptir.

Samsung S8 Batarya Değişimi Yapılışı

  • Arka kapağı sökmek için bir süre ısıtıcı cihaz vasıtasıyla kapağa ısı verilir. (Ekran ve Batarya ısı hasarına karşı hassastır. Aşırı ısı uygulanması durumunda sorun oluşma ihtimali yüksektir.)
  • Arka kapak dikkatli bir şekilde açılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta parmak izi sensörüdür. Bağlantı kablosunun kısa olmasından dolayı dikkatsiz müdehale kopmasına sebep olabilir.
  • Kapağın açılması ile NFC ve hoparlörün plastik korumalarının üzerindeki vidalar sökülerek ayrılır.
  • Bataryanın bağlantı konektörü plastik bir gereç yardımıyla yerinden ayrılır.
  • En son işlem olarak batarya yerinden sökülür. Söküm esnasında kesinlikle metal malzeme kullanılmamalı, bataryanın yıpranmaması için gerekli özen gösterilmelidir. Çünkü Lityum iyon piller hassastır. Kimyasal sızdırılabilir, alev alabilir ve patlayabilir. Bataryanın şarj seviyesinin %25 altında olması riski daha üst seviyelere göre en aza indirmekte etkili olacaktır.

Batarya değişimi için adresimize gelebilir ya da tüm Türkiye’den 2 taraflı ücretsiz kargo hizmetinden yararlanarak telefonunuzu bize ulaştırabilirsiniz. Değişim süresi adresimize geldiğinizde tüm bakımları ve testlerinin yapılması ile 2 saattir. Kargo ile gönderdiğiniz zaman toplam 3 iş günü içerisinde tarafınıza ulaştırılır.

Batarya değişimi fiyat bilgisi ve tüm merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir